DSC_0183.jpg

Novomeški krvodajalski junaki

datum: 11. 11. 2022

Včeraj je Območno združenje RKS (OZ RKS) Novo mesto podelilo priznanja krvodajalcem jubilantom iz naše občine. Povabljenih je bilo 81 krvodajalcev, ki so kri darovali od 20-krat vse do 110-krat. V imenu OZ RKS Novo mesto je krvodajalce nagovorila predsednica Vesna Dular, v imenu naše občine vršilka dolžnosti direktorice dr. Jana Bolta Saje in v imenu Centra za transfuzijsko dejavnost Mojca Šimc, dr. med. Vsi govorniki so poudarili pomen krvodajalcev za preskrbo in samozadostnost Slovenije s krvjo. Na kulturni prireditvi so nastopali učenci OŠ Drska z glasbenimi točkami.

Letos je bilo v okviru OZ RKS Novo mesto izvedenih 42 krvodajalskih akcij in krvodajalci so 4161-krat darovali kri. Na petih srednjih šolah in na Fakulteti za zdravstvene vedene Novo mesto so izvedli predavanja o pomenu krvodajalstva in privabili 255 krvodajalcev, ki so prvič darovali kri. V vseh občinah in v Krki, d. d., so in bodo do konca leta organizirali podelitve priznanj krvodajalcem jubilantom, ki jih bo letos 347.

 

nazaj