Priznanje za promocijo trajnostne mobilnosti

datum: 17. 10. 2019

Na včerajšnjem zaključnem dogodku tokratnega Evropskega tedna mobilnosti (ETM) v Kopru smo prejeli priznanje za promocijo trajnostne mobilnosti in sodelovanje pri projektu ETM, v katerega se je letos prvič vključilo kar 80 občin.

Priznanje MONM-ETM

Na zaključnem dogodku so organizatorji razglasili zmagovalni in najbolj aktivne občine. Zmagovalki letošnjega ETM, ki je potekal na temo hoje kot trajnostnega načina mobilnosti, sta Mestna občina Maribor in Občina Kočevje. Posebna priznanja za aktivne občine pa so poleg nas, prejele še Mestna občina Nova Gorica ter občine Medvode, Krško, Brežice in Sevnica. 

Aktivnosti na področju trajnostne mobilnosti v naši občini potekajo vse leto, še dodatno pa jih okrepimo v času ETM. Letos smo z namenom spodbujanja sprememb mobilnostih navad, uvedbe in promocije trajnostnih prometnih ukrepov ponovno pripravili izobraževalne, športne in družbeno zanimive aktivnosti, ki so privabile številne obiskovalce.

Za prizadevanja na področju trajnostne mobilnosti in ukrepovje bila naša občina sicer nagrajena tudi že v preteklih letih. Leta 2017 smo v kategoriji mestnih občin osvojili prvo mesto, lani pa smo se prav tako kot letos uvrstili v finale in prejeli priznanje za najbolj aktivno občino, ob čemur je razveseljivo dejstvo, da so omenjena prizadevanja na področju trajnostnega razvoja prepoznana na državni ravni.

ETM Glavni trg

Povezane novice

19. september

Peš v šolo

Jutri, 20. septembra, se bodo dijaki Srednje strojne šole Novo mesto na čelu z ravnateljem podali v šolo kar peš. Letošnji slogan Evropskega tedna mobilnosti »Gremo peš« so tako vzeli zelo resno....

več >

18. september

Dan brez avtomobila na Glavnem trgu

V Mestni občini Novo mesto v sklopu Evropskega tedna mobilnosti (ETM) od ponedeljka potekajo številne izobraževalne, športne in družbeno zanimive aktivnosti z namenom spodbujanja spremembe mobilnostih...

več >

18. september

Pohod s Pohodniškim društvom Novo mesto

Pohodniško društvo Novo mesto pripravlja v četrtek, 19. septembra, ob 17. uri v okviru Evropskega tedna mobilnosti 2019 pohod po Novem mestu za vse generacije, s startom in ciljem na Glavnem trgu....

več >

17. september

KOLESARSKI IZLET ZA STAREJŠE S KOLESI GoNm

Kolesa GoNm so med Novomeščani vse bolj priljubljena, saj jih uporablja že okoli 500 registriranih uporabnikov. Letos smo sistem razširili z devetimi novimi postajami, na skupno štirinajstih postajah...

več >

16. september

Šolarji ponovno na Pešbus

Z začetkom Evropskega tedna mobilnosti (ETM), ki letos poteka pod sloganom »Gremo peš!«, se v Mestni občini Novo mesto nadaljuje tudi uspešen projekt pešačenja v šolo v organiziranih skupinah...

več >

16. september

Park(ing) dan 2019 v Novem mestu

Vabljeni, da se tudi letos pridružite na Park(ing) oz. Park(irnem) dnevu v Novem mestu. Dogodek bo potekal v petek, 20. septembra, ob Skabernetovi hiši oziroma na križišču Rozmanove ulice z Novim...

več >

09. september

Vabljeni na številne aktivnosti v času Evropskega tedna mobilnosti

V času Evropskega tedna mobilnosti (ETM), ki bo pod geslom »Gremo peš!« potekal od 16. do 22. septembra, vas vabimo na številne izobraževalne, športne in družbeno zanimive aktivnosti z namenom...

več >

03. september

Evropski teden mobilnosti 2019 v Novem mestu

V času Evropskega tedna mobilnosti (ETM), ki pod geslom »Gremo peš!« poteka od 16. do 22. septembra, vas vabimo na številne izobraževalne, športne in družbeno zanimive aktivnosti z namenom...

več >

30. avgust

Vožnja z mestnimi avtobusi septembra brezplačna

Septembra v sklopu Evropskega tedna mobilnosti (ETM) tradicionalno omogočamo brezplačno vožnjo z mestnimi avtobusi za vse uporabnike, brezplačna je tudi izposoja koles v Turistično informacijskem...

več >

14. maj

Nadaljevanje projekta Pešbus

Maja se nadaljuje uspešen projekt pešačenja v šolo v organiziranih skupinah Pešbus. Pešbus do 31. maja poteka na OŠ Grm, OŠ Center, OŠ Drska in OŠ Otočec, nadaljeval pa se bo v septembru v...

več >

nazaj