Župan sprejel svetovni prvakinji iz Karate kluba Novo mesto

datum: 27. 08. 2019

Župan Gregor Macedoni je danes na rotovžu sprejel članici Karate kluba Nova mesto, ki sta na svetovnem prvenstvu v Bratislavi (World Union of Karate – Do Federations) osvojili zlato medaljo. Sofia Milčinović Skalská je postala svetovna prvakinja v kategoriji deklic do sedem let, Špela Tihi pa svetovna prvakinja v kategoriji OPP z učnimi težavami. Župan je tekmovalkama, ki sta se sprejema udeležili v spremstvu trenerja Franja Horna, čestital za izjemen uspeh in jima zaželel odlične rezultate na nadaljnjih tekmovanjih.

Na junijskem svetovnem prvenstvu v Bratislavi je nastopilo preko 2400 tekmovalcev iz 43 držav sveta, med njimi tudi šest članov Karate kluba Novo mesto. Poleg Sofie in Špele sta bila uspešna tudi Mihael Rukše in Otmar Zajc, ki sta v ekipnih nastopih med veterani skupaj s tekmovalcem iz Radeč Aljošem Kramarjem osvojila peto mesto, Žiga Luštek pa je v kategoriji dečkov do dvanajst let osvojil sedmo mesto.